Ви тут: Головна Статті Пегас ППС

« Пегас ППС »- пристрій передавання пожежної тривоги та попередження про несправність - надійний помічник ДБН В.2.5-56: 2010

Генеральний директор Групи компаній «Аргус-Інформ»
Юлія Риженко
тел. +38-057-715-30-80
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
www.ai-grifon.com.ua
З 1 жовтня поточного року набрав чинності ДБН В.2.5-56: 2010 «Інженерне обладнання будинків і споруд. Системи протипожежного захисту », згідно вимог якого система по-пожежної сигналізації об'єкта повинна бути підключена на пульти пожежного спостереження. Підключення повинно здійснюватися за допомогою пристроїв передачі пожежної тривоги та попередження про несправність (ДСТУ EN 54-21:2009).
На сьогоднішній день досить невелика кількість таких пристроїв мають сертифікат відповідності, і перед проектантами нерідко постає питання, за допомогою яких пристроїв можна підключити ППКП того чи іншого виробника на обладнання, яке встановлено на пульті пожежного спостереження.
ТОВ «Аргус-Інформ» випускає обладнання для організації охоронних та пожежних пультів централізованого спостереження, охоронні та пожежні прилади приймально-контрольні, а також пристрої передавання пожежної тривоги та попередження про несправність (ПКС). Все обладнання сертифіковане. Розробляючи ці вироби, ми йшли не по дорозі прив'язки до наше-му пультового обладнанню об'єктового тільки нашого виробництва. Завдання ставилося таким чином, щоб на наші пульти була можливість підключати ППК інших виробників, а об'єктове обладнання нашого виробництва можна було підключати на пульти спостереження інших виробників.
Модуль ППС (Пристрій передачі пожежної тривоги та попередження про Неполадки) відповідний ДСТУ EN 54-21:2009, випускається компанією «Аргус-Інформ» для забезпечення підключення ППКП на пульти централізованого пожежного спостереження (такі як «Орлан», « Pima ", Sur-Gard, Пакт-2 та ін)
ППС випускається в модифікаціях А, М, АМ.
ППС-А передає повідомлення на пульт пожежного спостереження по телефонній лінії в лю-бом з протоколів: 20 BPS (2300Гц, Data-1800Гц) 4/2 нерозширена формат, Contact-ID по SIA DC-05-1999.09, Ademco Express .
ППС-М передає повідомлення на пульт пожежного спостереження по каналу GSM в будь-якому з протоколів: GSM Грифон-01, GSM Грифон-02, GSM Грифон-03, GSM DTMF, Contact-ID по SIA DC-05-1999.09 і / або по каналу GPRS.
ППС-АМ передає повідомлення на пульт пожежного спостереження по телефонній лінії або по каналу GSM у кожному з вище перерахованих протоколів або по каналу GPRS.
Всі модифікації ППС мають вихід по RS 485 і два входи, на які можуть підключити-чаться «сухі» контакти реле, а також вхід «CLINE», на який можуть підключатися будь автодозвону ППКП, підтримують протоколи Contact-ID або Ademco Express .
Завдяки цьому на пульти пожежного спостереження можна підключати як ППКП будь-якого виробника мають тільки виходи сигналів «пожежа» та «несправність», так і автодозвону ППКП (Satel, DSC та ін).
За допомогою ППС можна організовувати додатково другий канал передачі сповіщень (GSM і / або GPRS) для автодозвону ППКП з доставкою всіх сповіщень, які може формувати даний ППКП. У цьому випадку вихід автодозвону ППКП підключається на вхід «CLINE» ППС.
При підключенні ППКП на інферфейс RS 485 або вхід «CLINE» контроль працездатності ППС здійснюється на рівні протоколів обміну між ППС і ППКП; при підключення ППКП на входи «Z1», «Z2» на виході першого каналу RS 485 формується різниця потенціалів 3В при нормальній роботі ППС і 0В - при несправності.
За допомогою ППС на пульти пожежного спостереження передаються всі сповіщення, які можуть формувати САПС "Омега» спільного виробництва ТОВ «ПРОЕКТ ВО» та ПП «РЕЗЕРВ-1» м. Харків, а також газосигналізатори-аналізатори «ДОЗОР-С» ( 5-ти або 62 канальні) виробництва НВП «ОРІОН» м. Харків.
На базі ППС також можна побудувати ефективну систему раннього виявлення надзвичайних сіттуацій.
Shema_PPS_new1
Ми готові до співпраці і з іншими фірмами, у яких ще не реалізована передача інформації від об'єктового обладнання на пульти центрлізованного пожежного спостереження.
У травні поточного року власники пультів пожежного спостереження на базі АСПТ «АІ-Грифон», а також організації, що мають ліцензію на пожежне спостереження, отримали можли-ність придбати сертифіковане (сертифікат № UA 1.166.0066339-11 від 26.05.2011г. ) куль-товое обладнання (Пристрій індикації центрів прийому тривожних сповіщень АСПТ «АІ-Грифон»), що відповідає вступив з 01.05.2011г чинності стандарту ДСТУ-П CLC / TS 50136-4:2010.
Як і раніше вироблене пультове обладнання, пристрій індикації має модульну конструкцію і складається з трансивера центру прийому тривожних повідомлень, блоку прийому, обробки та індикації сповіщень (у виконанні «сервер» і «робоче місце оператора») і тран-Сивера передачі тривожних повідомлень на більш високий рівень реагування (ДП "Мобільний рятувальний центр") у протоколі SOS Access по двох каналах передачі сповіщень. При цьому, для невеликих пультів (до 500 спостережуваних об'єктів) робоче місце оператора може бути організовано безпосередньо на сервері, таким чином скорочуючи витрати на придбання обладнання. Для великих пультів з модулів нашого виробництва можна побудувати систему для спостереження до 16 000 об'єктів.
При цьому, для зручності оператора ми використовуємо повноформатні монітори (від 19 до 24 дюймів), робоче місце являє собою блок, зручно розміщується на робочому столі і поста-ваний джерелом живлення, який забезпечує роботу системи при втраті основного пита-ня на Протягом близько 2 годин (що в 4 рази перевершує вимоги стандарту). Крім того, звукова система і необхідне мережеве обладнання інтегровані в одному блоці з оборудо-ристанням індикації. Це дозволяє не тільки компактно розмістити робоче місце оператора, але і не вимагає наявності додаткових проводів. При цьому, локальна мережа може бути організована використовуючи технологію WiFi, що зводить кількість проводів до мінімуму.
Устаткування індикації застосовується в системах передавання тривожних сповіщень систем пожежної сигналізації та інших тривожних систем (наприклад, систем охоронної сигналізації, систем оповіщення громадської безпеки, систем управління контролю доступом, систем відеоспостереження, підключених до центру прийому тривожних сповіщень).
Устаткування індикації призначене для:
- формування та подання інформації про несправності системи передачі тревож-них сповіщень;
- прийому сповіщень від трансивера (трансиверів) системи передавання тривожних сповіщень та подання інформації про отримані извещениях;
- обробки сповіщень;
- активізації попереджуючим сигналізації;
- реєстрації даних у відповідних журналах;
- передачі сповіщень «Пожежа» диспетчеру МНС в протоколі SOS Access по двох каналах передачі сповіщень без обробки оператором тривожного сповіщення.
При модульному побудові пультового обладнання, що випускається нашою фірмою, за-мовник сам вибирає якими каналами зв'язку (телефон, GSM, GPRS) і в якій кількості ком-плектовать пультове обладнання на первинному етапі і якими доукомплектовувати надалі.
Телефонні модулі дозволяють приймати сповіщення від будь-якого ППКП, що підтримує протоколи 20 BPS (2300Гц, Data-1800Гц) 4/2 нерозширена формат, Contact-ID по SIA DC-05-1999.09, Ademco Express.
GSM модулі дозволяють приймати сповіщення від будь-якого ППКП, що підтримує протоколи «Грифон», Contact-ID по SIA DC-05-1999.09, Ademco Express.
GPRS модулі дозволяють приймати сповіщення від ППКП виробництва ТОВ «Аргус - Інформ».
Використання відкритих протоколів дає можливість не прив'язуватися тільки до об'єктового обладнання, що випускається нашою фірмою, але і підключати на ПЦС вже встановлене обладнання інших виробників.
Додавання будь-якого каналу передачі сповіщень зажадає від власника пульта мінімальних витрат. Модернізацію програмного забезпечення наша фірма, на відміну від інших виробників, виробляє безкоштовно. Нові версії програмного забезпечення регулярно розміщуються на нашому сайті www.ai-grifon.com.ua

Brown Blue Orange