Ви тут: Головна Статті Вересень-10

«Грифон» і «Пегас» - ваша безпека в наших руках

У період економічної кризи зростає кількість злочинів у т.ч. майнових. Більш гостро стоїть проблема захисту матеріальних цінностей від крадіжок.
У країні збільшується кількість організацій, що займаються охоронною діяльністю, в т.ч. пультової охороною, а також отримують ліцензію на пожежне спостереження. Усім їм на певному етапі необхідно вирішувати питання про вибір обладнання, яке вони припускають використовувати як пульт централізованого спостереження.
ТОВ «Аргус-Інформ» один з провідних вітчизняних виробників обладнання для організації охоронних та пожежних пультів централізованого спостереження, а також охоронних і пожежних приладів приймально-контрольних, продовжує виводити на ринок нові продукти власній розробки.
Час підтвердив правильність вибору модульної побудови пультового обладнання, що випускається нашою фірмою. При такому методі замовник сам вибирає, якими каналами і в якій кількості комплектувати пультове обладнання на первинному етапі і якими до-укомплектовувати надалі. Процес подальшого нарощування ємності полягає в установці відповідного модуля в каркас і перестановці джампера в гніздо, відповідне його номеру, що легко виконується самим користувачем.
При реалізації нових технологій передачі даних, модернізується існуюче про-граммно забезпечення, а пультове обладнання доукомплектовується додатковими модулями. У цьому випадку додавання будь-якого каналу передачі сповіщень зажадає від власника пульта мінімальних витрат, враховуючи те, що модернізацію програмного забезпечення наша фірма на відміну від інших виробляє безкоштовно. Нові версії програмного забезпечення мож-но завантажити прямо з нашого сайту www. ai-grifon.com.ua
За час, що минув після виставки «Безпека - 2009», нашими фахівцями були розроблені і запущені в серійне виробництво пультові модулі, що дозволяють приймати ін-формацію від об'єктового устаткування по каналу GPRS і модулі, що дозволяють приймати з-вещеніе по каналу GSM у відкритому протоколі Contact-ID по SIA DC-05-1999.09.
Тепер організації, які експлуатують пульти «АІ - Грифон», що дозволяють прини-мати сповіщення по телефонній лінії в режимі автодозвону та (або) по каналу GSM у протоколах «Грифон», можуть придбати окремі модулі та забезпечити прийом сповіщень у т. ч. по каналу GPRS і по каналу GSM у відкритому протоколі Contact-ID по SIA DC-05-1999.09.
Цим самим ми даємо можливість не прив'язуватися тільки до об'єктового обладнання, що випускається нашою фірмою, а використовувати широкий спектр як охоронних так і пожежних ППК інших виробників.
По телефонній лінії сповіщення можуть бути прийняті пультовим обладнанням від будь-якого ППК, що підтримує протоколи 20 BPS (2300Гц, Data-1800Гц) 4/2 нерозширена формат, Contact-ID, Ademco Express.
По каналу GSM сповіщення приймаються в протоколах «Грифон», Contact-ID, Ademco Express.
Відмінною особливістю нашого обладнання при роботі по каналу GSM є наявність окремого тестового модуля, дзвінки на який від об'єктового устаткування приймаються без встановлення з'єднання, тобто безкоштовно, що дозволяє контролювати работоспособ-ність каналу з періодичністю від 2 хвилин і звільнити основний модуль тільки для прийому тривожних сповіщень.
Програмне забезпечення дозволяє підключати в мережу до 7 ПЕОМ та здійснює:
- прийом сповіщень від УСП і видачу УСП підтвердження про достовірне прийомі;
- звукове та візуальне сповіщення оператора про прихід сповіщення, що вимагає реагування;
- запис і зберігання всіх отриманих сповіщень в базі даних, а так само передачу їх на робочі станції, для подальшої обробки операторами ПЦС;
- виведення на екран поточного дію оператора і необхідну йому інформацію для введення в базу даних;
- отримання від робочих станцій результатів обробки сповіщень, запис і зберігання їх в базі даних;
- автоматичну тактику постановки / зняття об'єктів з охорони з передачею, через УСП, на об'єкт підтвердження про взяття об'єкта під охорону (для об'єктів з автоматичною тактикою постановки під охорону);
- «приписку / відписку» об'єктів з передачею інформації в УСП;
- введення текстового повідомлення, що виводиться на екран робочої станції, відповідного кожному повідомленню;
- присвоєння статусу кожному повідомленню (тривожне, заявочні, і т.д.);
- ведення електронного журналу роботи ПЦС;
- автоматичне ведення зведеної таблиці про наявність та стан об'єктів охорони;
- контроль дотримання графіка зняття об'єктів з охорони;
- створення і супровід бази даних про охоронюваних об'єктах;
- отримання довідкових даних (в т.ч. графічних) про охоронюваних об'єктах;
- видачу повідомлень про втрату зв'язку з об'єктом;
- отримання формалізованих даних про роботу ПЦС за певний період часу;
- автоматичне резервне копіювання баз даних на будь ПЕОМ в мережі.
Для пультів пожежного спостереження ПО додатково здійснює:
- передачу тільки сигналів «Пожежа» на ПЦС аварійно-рятувальної служби МНС з висновком у вікні програми інформації про найменування об'єкта та його адресу з фіксацією дати, часу, коду об'єкта;
- пересилку підтвердження про отримання сигналу «Пожежа» з ПЦС аварійно-рятувальної служби МНС;
- посилку тестових сповіщень та підтвердження про їх прийом по каналу зв'язку між пожежним ПЦС і ПЦС аварійно-рятувальної служби МНС:
Для пультів пожежного спостереження передача сповіщень «Пожежа» диспетчеру МНС може здійснюватися в протоколі SOS Access V3 по декількох каналах передачі сповіщень.
Об'єктове обладнання (ППК охоронні серії «Грифон»)випускаються в різних модифікаціях:
- для роботи тільки по телефонній лінії (можуть підключатися на будь ПЦС, приймається-ющий сповіщення в протоколах 20 BPS (2300Гц, Data-1800Гц) 4/2 нерозширена формат, Contact-ID, Ademco Express);
- для роботи по каналу GSM у протоколах «Грифон», Contact-ID і (або) GPRS (при комплектуванні ППК двома Sim-картами різних операторів мобільного зв'язку при роботі по каналу GSM забезпечується два канали передачі сповіщень, при роботі по каналу GSM і GPRS - чотири канали передачі сповіщень). У цьому випадку ППК, що працюють по мовному каналу GSM, можуть бути підключені на будь-які ПЦС, приймаючі з даного каналу сповіщення в протоко-ле Contact-ID по SIA DC-05-1999.09 або телефонні приймачі (наприклад, ПАКТ, SHUR GARD або ін ) через GSM - шлюз;
- для роботи з телефонної лінії, каналу GSM і (або) GPRS з автоматичним переклю чением з каналу на канал при перевантаженні або пошкодженні заданого при конфігуруванні приладу основним. У цьому випадку ППК здійснює контроль цілісності телефонної лінії на ділянці «об'єкт-АТС» і при її порушенні формує і передає на ПЦС відповідне повідомлення.
Пристрої сполучення об'єктові (УСО)дозволяють підключити на охоронні ПЦС авто-додзвонився ППК будь-яких виробників, що підтримують протокол Contact-ID або Ademco Ex-press як по телефонній лінії, так і по каналу GSM у протоколах «Грифон» або Contact-ID.
 Прилади пожежні ППКП «ПЕГАС - 04» та «ПЕГАС - 08»без модуля ППС можуть використовуватися в якості автономних. Надалі, при необхідності підключення об'єкта на пульт пожежного спостереження, ППКП доукомплектовується модулем ППС відповідної модіфікаціі.
У ППКП і МР1 мають функцію «предпожар» (спрацьовування одного сповіщувача в зоні). Повідомлення «Пожежа» формується тільки при спрацьовуванні двох і більше сповіщувачів в шлейфі, що важливо для скорочення помилкових виїздів нарядів МНС.
ППКП «ПЕГАС - 08» обладнаний рідкокристалічним індикатором, що дозволяє отримати інформацію про стан всіх МР1 та їх зон у приміщенні чергового персоналу.
Модуль розширення МР1 має вісім зон, виконаний в окремому металевому корпусі зі своїм імпульсним джерелом живлення. До ППКП «ПЕГАС - 08» таких модулів можна підключати по RS 485 до чотирнадцяти.
Для забезпечення включення або відключення систем пожежогасіння, вентиляції, електропостачання і т.д. нами випускається модуль БКВ, який може підключатися до ППКП «ПЕГАС» по RS 485. Модуль має чотири керованих виходу. Час затримки та час перебування кожного виходу у включеному стані задається при конфігуруванні модуля. Є також вхід контролю закриття дверей в приміщення.
Для забезпечення підключення ППКП на пульти пожежного спостереження нами випускається модуль ППС(пристрій передачі сповіщень). Модуль сертифікований на відповідність вимогам ДСТУ EN 54-21:2009.
ППС випускається в модифікаціях А, М, АМ.
ППС А передає повідомлення на пульт пожежного спостереження по телефонній лінії в будь-якому з протоколів: 20 BPS (2300Гц, Data-1800Гц) 4/2 нерозширена формат, Contact-ID, Ademco Express.
ППС М передає повідомлення на пульт пожежного спостереження по каналу GSM в будь-якому з протоколів: GSM Грифон-01, GSM Грифон-02, GSM Грифон-03, GSM DTMF, Contact-ID.
ППС АМ передає повідомлення на пульт пожежного спостереження по телефонній лінії або по каналу GSM у кожному з вище перерахованих протоколів.
У листопаді поточного року в ППС буде реалізована передача сповіщень по каналу GPRS.
Всі модифікації ППС мають вхід по RS 485 і два входи, на які можуть підключатися «сухі» контакти реле, а також вхід «CLINE», на який можуть підключатися будь автодозвону ППКП, підтримують протоколи Contact-ID або Ademco Express. < / div>
Завдяки цьому на пульти пожежного спостереження можна підключати ППКП будь-якого виробника з передачею на ПЦС тільки загального сигналу «пожежа» та «несправність».
За допомогою ППС можна організовувати додатково другий канал передачі сповіщаючи-ний (GSM) для автодозвону ППКП з доставкою всіх сповіщень, які може формувати даний ППКП. У цьому випадку вихід автодозвону ППКП підключається на вхід «CLINE» ППС.
За допомогою ППС на пульти пожежного спостереження передаються всі сповіщення, які можуть формувати САПС "Омега» спільного виробництва ТОВ «ПРОЕКТ ВО» та ПП «РЕЗЕРВ-1», а також газосигналізатори-аналізатори «ДОЗОР-С» виробництва НВП «ОРІОН ».
Система моніторингу рухомих об'єктів "АІ-Грифон GPS Alarm"
Питання контролю за місцезнаходженням груп затримання залишається актуальним для всіх охоронних структур, в т.ч. і ДСО. Сьогодні на ринку представлено досить багато систем визначення місця положення рухливих об'єктів за допомогою GPS. Наша система орієнтована в першу чергу для використання охоронними структурами, в яких встановлено ПЦС «АІ-Грифон 250/16» для стеження за пересуванням машин груп затримання та охоронців фізохрани і є доповненням до обладнання ПЦС. СМПО "АІ-Грифон GPS Alarm" може також успішно експлуатуватися транспортними та логістичними компаніями, муніципальними службами, а у версії Privat та приватними особами.
СМПО "АІ-Грифон GPS Alarm" являє собою прилад з GPS-приймачем SirfStarIII і GSM-передавачем (випускається два виконання - автомобільне з постійним живленням від бортової мережі автомобіля 12В і переносна - з заряджати акумулятори, розрахованим на 12-15 годин роботи) та спеціалізоване програмне забезпечення. Для визначенні-ня місця розташування використовується супутникова система Navstar Global Position System, інформація доповнюється даними з встановлених датчиків, потім дані передаються на сервер, де надійшла інформація дешифрується, обробляється, зберігається та надається користувачеві. У разі неможливості передачі даних (відсутність сигналу GSM, порушення каналу зв'язку GPRS) дані зберігаються у внутрішній пам'яті приладу і будуть передані на сервер при відновленні зв'язку. У разі втрати сигналу GPS на сервер буде передано повідомлення про настання цієї події. Прилади забезпечені «тривожною кнопкою» при натисканні на яку на сервер передається сигнал тривоги. Широкі можливості конфігурації приладів дозволяють змінювати частоту передачі інформації з приладу на сервер, використовувати різні (до 10 шт на одному приладі) цифрові входи / виходи для підключення будь-яких зовнішніх пристроїв або датчиків.
СМПО "АІ-Грифон GPS Alarm" призначена для:
• визначення поточного місця розташування об'єкта моніторингу в режимі близькому до реального часу,
• побудови маршруту руху (трека) об'єкта моніторингу за заданий проміжок часу і передачі різної інформації (тривожна кнопка, датчики) з рухомого об'єкта на сервер.
• У системі також передбачена можливість двостороннього зв'язку оператора (диспетчера) з рухомим об'єктом.
Крім того, програмне забезпечення системи моніторингу пов'язано з ПЗ АСПТ «Грифон» і дозволяє відображати оператору АСПТ наступну інформацію:
• місце розташування об'єкта моніторингу (групи реагування) з прив'язкою до зон - наприклад «поза зон», «зона базування», «зона об'єкта» і т.п.;
• час отримання сигналу оператора про необхідність висунення до охоронюваного об'єкту і час прибуття до об'єкта з занесенням інформації до бази даних ПЦС;
• сповіщення оператора про вихід об'єкта моніторингу за межі контрольної зони (наприклад - зони базування групи);

 


Brown Blue Orange